Breadcrumb

  1. Nasza wizja
  2. O firmie Santen

O firmie Santen

Santen Pharmaceutical to jedna z wiodących na świecie specjalistycznych firm okulistycznych, założona w Japonii ponad sto lat temu, służąca pacjentom na całym świecie. Jesteśmy liderem rynku okulistycznego w Japonii. Na rynku europejskim działamy od 1994 roku i odnotowujemy szybki wzrost w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) i na całym świecie. Naszą pasją jest poprawa zdrowia oczu i wzroku oraz udostępnienie nowoczesnych metod leczenia pacjentom i systemom opieki zdrowotnej. Skupiając się wyłącznie na okulistyce, tej specjalistycznej dziedzinie, w której posiadamy głęboką wiedzę i doświadczenie, możemy oceniać, reagować i działać szybko.

Skupiając się na zmyśle wzroku, mamy ogromną i wyjątkową okazję do poprawy jakości życia pacjentów przy jednoczesnym utrzymaniu silnej i skutecznie działającej firmy. W miarę starzenia się populacji rośnie liczba pacjentów, dotkniętych schorzeniami takimi jak jaskra czy choroby siatkówki. Dzięki rozwojowi nowych technologii rynek leków okulistycznych na receptę rozwija się bardzo szybko,  pozwalając na wprowadzenie do okulistyki nowych metod diagnostycznych i leczniczych. Istnieje jeszcze wiele niezaspokojonych potrzeb pacjentów okulistycznych.

Leki okulistyczne na receptę to nasza podstawowa działalność, odpowiadająca za ponad 80% naszej globalnej sprzedaży. Dostarczamy również leki bez recepty, a także produkty do pielęgnacji oczu. W regionie EMEA jesteśmy liderem w leczeniu jaskry i zespołu suchego oka. W tych obszarach terapeutycznych specjalizujemy się dostarczając wiele produktów do ich leczenia. Zwiększamy również naszą listę dostępnych preparatów do leczenia zakarzeń oczu i alergii oraz wyrobów medycznych do chirurgii jaskry czy korekcji wzroku.